Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Bazen evlerin yemek odaları ayrıdır ve yemek masaları mutfağın dışındaki bir odada bulunur. Ancak mutfakta yemek içmek her zaman daha kolay ve keyifli olduğu için yemeğin yapıldığı yerde yiyip içmek çoğu insana daha cazip gelebilir. Bu sebeple mutfak masalarının her alanda kullanılabilir olması önemlidir.

Yemek Masası

Yemek Masası

Fakat bazı durumlarda mutfağınızın alanı dar olursa çözüm olarak açılıp kapanabilen yemek masası modellerini tercih ederek istediğiniz zaman küçültebileceğiniz ya da kapatarak kaldırabileceğiniz masaları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

dekoratif yemek masası

dekoratif yemek masası

Isıya Dayanıklı Yemek Masası

Mutfak söz konusu olduğu zaman aşırı sıcak mutfak araç ve gereçlerinin mobilyaların ve yemek masalarının üzerine koyulması durumunda ısıya bağlı olarak mobilyanız zarar görebilir. Bu sebeple ısıdan kolay şekilde etkilenmeyecek plastik masaları tercih edebilirsiniz.

siyah yemek masası

siyah yemek masası

Mutfak masalarının boyutunu da evinizde kaç kişi yaşıyor ise ya da misafirlerinizin sizi ziyaretinin sıklığı ne durumda ise o doğrultuda seçebilirsiniz. Arada bir misafir gelen bir eve sahipseniz büyük bir yemek masası alarak mutfağınızı daraltmaya hiç gerek yoktur.

masa

masa

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir