Yatak Odası Takımları Nasıl Yerleştirilmeli?

Yatak odalarınız bütün bir günün stresini ve yorgunluğunu attığınız en özel mekanlarınız olduğu için yatak odası takımları aldığınız zaman yerleştirirken dikkatli davranmalısınız. Boğucu ve kalabalık görünüme yol açabilecek tüm detayları tek tek düzenleyerek elinizden geldiği kadar sade ve ferah mekanlar yaratmalısınız.

Yatak odalarının en fazla yer kaplayan mobilyası olan yataklarınızı yerleştirirken kapıya bakacak şekilde ışığın fazla girmediği noktalara yerleştirmelisiniz. Yatak seçiminizi de mekanınızın genişliğini göz önünde bulundurarak yapmanız gerekiyor.

yatak odası takımları

yatak odası takımları

Dar Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilmeli?

Dar bir alana sahipseniz fazla yer kaplayan yatak modelleri seçtiğiniz takdirde alanınız daha da dar bir havaya bürüneceği için boğucu ve kasvetli bir alan yaratmış olursunuz. Bu tür bir yatak odasında uyuyacağınız uykunun kalitesi ise fazlasıyla düşük olacaktır.

yatak odası modelleri

yatak odası modelleri

Odanızı yerleştirirken yatak odası takımları arasında bir diğer yer kaplayan mobilya ise makyaj sehpasıdır. Makyaj sehpalarınızı yatağınızın karşı kısmına koymanız durumunda sabah uyandığınız zaman pratik bir şekilde kendinizi güne hazırlayabilirsiniz. Sehpanın aynasının boyutunu da yine mekanınızın boyutlarına göre seçmelisiniz. Etrafta kullanmadığınız eşyaların bulunmamasına ve aksesuarlarınızın da dar mekanınıza uygun şekilde konumlandırılmasına özen göstermelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir