Turkuaz Renk ve Dekorasyon Fikirleri

 

Yaz rengi, denildiği zaman akıllara hiç şüphesiz turkuaz gelmektedir. Çünkü bu renk aksesuarlarda kullanıldığı zaman doyum ve huzur hissini birlikte yaşatır. Turkuaz renk kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır.

2017 dekorasyon renkleri

2017 dekorasyon renkleri

Öncelikle nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini belirlemelisiniz. Çünkü açık renk ağırlıklı dekorasyonlarda yer yer turkuaz kullanmak oldukça hoş bir görüntü oluşturacağı gibi yoğun olarak tercih edildiği zaman bunaltabilir. Çünkü yoğunluk renklerin birbiri ile ilişkilerinde önem teşkil eder.

turkuaz yatak odası

turkuaz yatak odası

Huzurun Rengi Turkuaz

Sizler de turkuaz kullanmak istiyorsanız perdelerinizde bu rengi tercih edebilirsiniz. Fakat illaki ince bir renk tonu ile değil tam turkuaz kullanarak bu artılardan faydalanmanız da mümkündür. Tüm bu işlemler yerine getirilirken aynı zamanda farklı özellikleri ile faydalanılması gerektiği unutulmamalıdır.

turkuaz oturma odası

turkuaz oturma odası

Turkuazın en içli dışlı olduğu renk tabi ki beyaz ve turuncudur. Bu iki renk ile birlikte kullanıldığı zaman daha bir iç açtığı unutulmamalıdır. Fakat abartmamak güzel bir dekorasyon artısını da içinden çıkılması zor hale getirebilir bu sebepten dikkat etmekte fayda var.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir