Son Zamanların Shaggy Halı Modası

Son yıllarda modern tarzda halılar oldukça sık tercih ediliyor. En çok tercih edilen halı türlerinden biri de shaggy halı. Bu halı türü görünüm açısından oldukça dikkat çeken ve hoş duran bir türdür.

shaggy halı

shaggy halı

Fakat bir zorluğu vardır ki o da temizliği. Postu andıran bu halı kabarık olduğu için temizlik zor. Bu yazıda siz değerli okuyucular için bu halı türünü pratik bir şekilde nasıl temizleyebileceğinizden kısaca söz ettik. Eğer sizde shaggy halı türüne sahip iseniz bu yazıyı mutlaka okumanız gerek.

shaggy halı yapısı

shaggy halı yapısı

Shaggy Halı Nasıl Temizlenir?

Bu halıyı temizlemek için size ilk önerimiz ilk etapta onu silkelemeniz ya da çırpmanızdır. Bu sayede içinde biriken kirleri dökebilirsiniz. Bundan sonra isterseniz bir de elektrik süpürgesi ile çekin. Büyük ölçüde temizleyebilirsiniz.

shaggy modelleri

shaggy modelleri

Kimyasal temizleyiciler yerine karbonat temelli doğal dezanfektan hazırlayabilirsiniz.  Üzerine bir gün evvel her tarafına eşit şekilde serpiştirerek karbonat atın. Bir gece böyle bekletin.

shaggy

shaggy

Bu işlem üzerindeki tüm bakteri ve mikropların ölmesini sağlar. Daha sonra süpürge ile temizleyin ve üzerinden nemli bir bezle geçin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir