Şark Köşesi Nasıl Yapılır

Ülkemizde son dönemlerde dekorasyon anlamında geçmişten günümüze bazı yenilikler var. Bu yenilikler içerisinde en dikkat çekici olanlarından birisi de şark köşesi olmuştur. Yaşam alanların içerisinde kültür özelliğine sahip şark köşesi evi müsait olan birçok insanların evinin bir köşesine yaptırdığı veya yaptırmak istediği bir dekorasyon yeniliğidir.

şark köşesi

şark köşesi

Evine şark köşesi yaptırmak isteyen insanların en çok tereddütte kaldığı kısım ise bu şark köşesinin nasıl ve nereye yaptıracağı olmuştur. Şark köşesi genelde Anadolu geçmiş kültürünün simgelendiği bir tarzdır. Bu nedenle şark köşesi yapılacak oda da klasik eşyaların bulunması gerekir.

şark köşeleri

şark köşeleri

Şark Köşesi Nasıl Olmalıdır

Yeni eşyalarla klasik eşyaların bir arada bulunması çok doğru değildir. Şark köşesi gündelik kullanıma çok uygun değildir. Bu nedenle özel günlerde kullanılması daha yararlıdır. Şark köşesinin U veya L şeklindedir. Orta kısımda kalan boşluk ise bakır veya farklı klasik ürünlerle hareketlendirilir. Taban ve kol kısmı ahşaptan oluşan şark köşesinin iskelesinde, sedir ve sırt kısımları ise Anadolu motiflerinin yansıtıldığı içleri samandan veya sert süngerden olan yastıklarda oluşur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir