Salonu Büyük Göstermenin Yolları

Evin en çok zaman geçirilen bölümü salonlardır. Ancak genellikle aileler küçük bir salona sahip olmaktan yakınırlar. Oysa daha büyük bir salon elde etmek için evinizi değiştirmenize veya bir odayı salonunuza dahil etmenize hiç gerek yok. Birkaç basit değişiklik ile salonu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ancak çok sevdiğiniz bazı eşyalardan vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz.

modern salon dekorasyonu

modern salon dekorasyonu

Öncelikle duvarlardan başlayın. Büyük tablolarınızı duvarlardan kaldırın. 1 veya en fazla 1 adet minik boyutlarda tablo asabilirsiniz. Büyük ve çerçeveli bir ayna kullanmak da salonu büyük göstermenin en kolay yollarından biridir. Dikdörtgen bir salona sahipseniz aynayı dar olan duvara değil geniş olan duvara asmalısınız. Son olarak duvarlarınızı olabildiğince açık tonlara boyamanızda fayda var.

Eşyalarınızı yan yana sıkışık bir şekilde dizmeyin. Hatta kullanmadığınız ya da en az kullandığınız eşyayı başka bir odaya koyabilir, salonunuzdan çıkarabilirsiniz. Televizyonunuzu duvara monte etmeniz de faydalı olacaktır. Dar salonlar için en ideal oturma gruplarının köşe takımları olduğunu da belirtelim. Yerden ciddi bir tasarruf sağlayan takımların da açık renklerinden yana tercih kullanın.

1 Yorum
  1. betül says:

    En kolayı daha az eşya bence ve yüksek bir tavan

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir