Renklerin Yaşamımızın Her Alanında Yanımızda

Renklerin hayatınızdaki yerini hiç düşündünüz mü? Mesela en çok hangi renkleri seviyorsunuz, kıyafetlerinizde, ayakkabı seçimlerinizde tercihinizi hangi renklerden yana kullanıyorsunuz? Renklerin hayatımızdaki yeri sandığınızdan daha büyüktür.

Dekorasyonda Rengin Önemi

Dekorasyonda Rengin Önemi

Dekorasyonda Renkler Önemli mi?

Belki de bugüne kadar hiç dikkat etmediniz ama renklerin insan üzerinde rahatlatıcı etkileri olduğu gibi olumsuz duygular yaratabilme etkileri de yok değildir. Diyelim ki evinizi yeniden dekore etmek istiyorsunuz, aynı eve aynı resme bakmaktan artık sıkıldınız ve kendinize yeni bir yaşam alanı yaratmak istiyorsunuz. Enerjisi yüksek olan bir mekân hayal ediyorsanız işe sevdiğiniz renkleri kullanarak başlayabilirsiniz. Çünkü renklerin dekorasyondaki yeri önemlidir ve size istediğiniz ruh halini yaşatacak olan onlardır.

Dekorasyonda Rengin Önemi

Dekorasyonda Rengin Önemi

Baktıkça içim açılsın, aydınlık bir ev istiyorum diyorsanız beyaz, krem ya da pembenin her tonu size uygun olabilir. Hele de iyi ışık almayan bir eviniz varsa, kesinlikle beyaz ağırlıklı çalışmalısınız. Açık renk koltuklar renkli büyük yastıklar, yerde renkli ve ince bir halı, açık renklere boyanmış duvarlar ve üzerinde farklı büyüklüklerde tablolar ve renkli çerçeveler size hayal ettiğiniz yaşam alanını sunabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir