Porselen Yemek Takımı Kullananlara Öneriler

Bayanların birçoğu evinde porselen kullanıyordur. Sağlıklı ve sağlam olması nedeni ile yemek takımları genelde porselenden tercih edilir.

porselen takım

porselen takım

Ayrıca porselen kullanırken bilinmesi gereken bazı temel hususlar da mevcuttur. Porselenlerinizi daha uzun süre kullanmanız için bu yazıda siz değerli okuyucular için bazı bilgiler vermek istedik.

porselen yemek takımı

porselen yemek takımı

Porselenler Hakkında Bilinmeyenler

Porselen ürünleri fırında ya da mikrodalga da rahatça kullanabilirsiniz. Fakat direkt ateş ile temas ettirmeyiniz. Belirtmek gerekir ki dondurucudan çıkarttığınız porseleni asla direkt fırına sokmayın. Kırılabilir. Bu arada porselenlerinizi rahatlıkla dondurucularda da kullanabilirsiniz.

yemek takımı

yemek takımı

Porselenlerinizi yıkadığınız su kireçli olmamasına özen gösterin.  Çünkü bu su porselen üzerinde beyaz lekeler bırakır.  Böyle bir sorununuz olur ise size tavsiyemiz sirke kullanmanız olacak. Metal çatak bıçaklar porselen üzerinde bazı izler bırakabiliyor.

yemek takımı modelleri

yemek takımı modelleri

Bu durum sizi rahatsız etmesin. Çünkü üzerindeki sır tabakası çok yüksek sıcaklıkta pişirilir. Bu da metal bıçaktan daha sert olmasını sağlar. Siz de mutlaka özellikle yemek takımlarında porselen tercih etmelisiniz. Çünkü hem şık hem sağlıklı hem de dayanıklıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir