Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Kış mevsiminde sizi sürekli sorunlar ile uğraştıran kalorifer petekleri, baharın soğuk günlerinde de en büyük yardımcınız durumunda. Akıtma ve soğuma gibi sorunları yazın gelişi ile atlattım diye düşünseniz de bahar ve yaz aylarında yine bu peteklere ihtiyacınız olacak.

Kalorifer Petegi Havası Almak

Kalorifer peteklerini kış başında temizlemek yerine yaz başında temizlemek bütçeniz için çok daha iyi olacaktır. Kış başında sorunlu peteklerinizin yerine yenisini almanın masrafı oldukça yüksekken, yaz aylarında bu tip kalorifer petekleri gibi ısıtma aksesuarlarının fiyatı oldukça düşer. Ayrıca bahar başında aldığınız petek havası ile soğuk bahar ve yaz günlerinde de bu peteklerden yararlanabilirsiniz.

radyatör havası nasıl alınır

Peteklerle ilgili büyük müdahaleler tehlikelidir ve oldukça zor halledilir. Ancak kalorifer peteği havası almak o kadar da zor değildir. Ayrıca su seviyesi de bu kalorifer peteği hava alma işlemi sırasında kontol edilebilir. Kalorifer peteklerinin yanındaki güvenlik vidası özel anahtarı ile hafifçe çevrilerek kolayca açılır. Bu işlem ile kalorifer peteğindeki su içeri dökülmeden sadece petek havası dışarı çıkartılır.

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir