Perde Seçimini Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Perde, bir evin olmazsa olmazıdır. Nedeni ise perdenin evdeki mahremiyeti dış çevrelere karşı gizlemesidir.   Öyle ki ülkemizde perde kullanımı çok yaygındır.  Evlerde perde kullanımının bu kadar yoğun olması nedeniyle model durumu da oldukça fazladır.  Ev dekorasyonunun modernliği oluşturan perde ‘nin stor, hazır perde, jaluzi ve katlamalı kumaş perdeler bulunur.

perde modelleri

perde modelleri

 Perde Seçimini Tarzınızı Yansıtsın

Perde ’nin eve uyumluluk gösterip göstermediği ise seçilecek perdenin evin metrekaresine göre seçilip seçilmediği ile mümkündür.  Perde seçiminde önemli yaşam alanlarınızın tarzı da önemlidir. Örneğin klasik mobilyaların ağırlıklı olduğu bir odaya sportif bir perde seçimi seçmek görüntü kirliliğinden başka bir şey değildir.

perde

perde

Çocuk odalarına tercih edilen perdeler geçmiş yıllarda çizgi film karakterlerini içeren perdeler iken şimdilerde çocuk odalarına uygun stor perdeler göze çarpar. Çocuk odasına alınacak stor perdelerin ip ve zincir boylarının çok uzun olmaması gerekir. Aksi halde küçük çocuklar bu zincirleri çekerek stor perdenin yerinden sökülmesine neden olabilir. Yatak odanızda tercih edeceğiniz perdelerin ise gün kırıcı olması keyifli uyku uyumanızı sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir