Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evinizin tüm dekorasyonunu tamamlayıcı etkiye sahip perde modelleri seçerken dikkat etmeniz birtakım hususlar bulunmaktadır. Perdeler ile uyumlu şekilde kullanacağınız kornişleri ve kaba görünümün önüne geçecek ışıklandırmaları keşfettiğiniz takdirde, seçmiş olduğunuz perde modeli sayesinde evinizi daha havalı yapabilirsiniz.

stor perde

stor perde

Köşelerdeki pencerelerinizin odak noktası haline getirmek istediğiniz bölüme çiçek desenli perdeler ve tüller kullanabilirsiniz. Sade perdeler, köşedeki pencereler için iddiasız bir görünüme sahip olduğu için uzak durmanız gereken perde modelleri arasındadır.

perde seçimi

perde seçimi

Yüksek Tavanlar için Perde Seçimi

Yüksek tavana sahip bir mekanınız var ise klasik ve sade modelleri tercih edebilirsiniz. Köşe duvarlarınızı perdeler ile tamamen kapatarak yok etmek istemiyorsanız, perdelerin borularını bitiş süsleri ve püsküller ile tamamlayarak perdenizin duvarlardan yerlere taşmasını engelleyebilirsiniz.

perde kumaşı

perde kumaşı

Perdelerin sabit şekilde durması için perde mıknatıslarından satın alabilir veya ahşap perde ambranslarını boyayarak perdeleriniz için ilginç aksesuarlar elde edebilirsiniz.

perde

perde

Kadife veya ipekten vazgeçemeyen biriyseniz de bu tür kumaşları tamamen perde üzerinde kullanmak yerine, perdelerinize ufak kurdeleler şeklinde uygulayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir