Oturma Odasında Hangi Renkleri Seçmeli?

Oturma odası evlerde her bir kişinin en sık vakit geçirdiği alanlardan bir tanesidir. Çok fazla vakit geçirilen bir alan olunca zevkinize ve ruhunuza göre döşemek isterseniz. Özellikle renk konusunda mutlaka daha fazla özenli olmalısınız.

oturma odası renkeri

oturma odası renkeri

 

Mobilyaların renk uyumu iyi olmalıdır ki siz de orada vakit geçirmekten zevk alın.  Bu nedenle bu yazıda siz değerli okuyucular için oturma odanızda nasıl renkler tercih etmeniz gerektiği konusunda bazı bilgiler  vermek istedik.

 

oturma odası tasarımı

oturma odası tasarımı

 

Renk Ahengine Dikkat

Bu konuda ilk dikkate almanız gereken ölçüt odanın büyüklüğü ve aydınlık olup olmadığıdır. Renk seçimlerini mutlaka bu özelliklere göre yapmalısınız. Unutmayın ki açık renkler odayı hep geniş gösterir. Parlak renkler ise enerji verir.

oturma odası

oturma odası

 

Ayrıca seçtiğiniz renkler ahenkli olmalıdır. Duvarlarda krem, beyaz, bej  ve benzeri renk kullanırsanız ev aksesuarlarınızı renkli tercih edebilirsiniz. Eğer mobilyalarda bej ya da beyaz seçerseniz mutlaka aksesuarları yeşil ya da siyah tercih edin.

 

renk seçimi

renk seçimi

 

Veyahut rengarenk mobilyalarınız var ise duvarlarda daha yumuşak renkler kullanmanız gerek. Renk konusunda gelişigüzel davranmayın. Bu karışıklığa sebep olabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir