Otantik Yatak Odası Önerileri

Yaşamımız her zaman hareketli ve zevkli geçmeyebilir. Tek düze hayat içersinde evinizde yapabileceğiniz ufak değişimlerle yeni zamana daha renkli başlayabilirsiniz.

Güne “merhaba” dediğimiz yatak odaları aslında ne kadar önemlidir. Karanlık, kasvetli, yıllanmış bir yatak odasında uyanmak, merhabalarımız yorgunlaştırır ve ilk yenilgi örtümüzü sıyırır. Açık renkli ya da yeni alınmış bir mobilya takımımızın içinde bile, her yeni sabaha aynı uyanmak insanı heyecansızlaştırmaya yeter.

Otantik Yatak Odası Dekorasyonu

Sihirli Dokunuşlar

Tüm bunlardan sıyrılıp kendinizi doğunun mistik havasında bulmaya ne dersiniz? Otantik tarzı bir yatak odasına sahip olmak zor değil. İlk başta otantik dediğimizde aklımıza neler geliyor bir sıralayalım; mistik bir hava, baharat kokuları – mesela tütsüler-, egzotik güzellik, pastel tonlar, ipekler, kadifeler, desen geçişleri, sıcaklık…

İkinci kısımsa tüm bunları yatak odamıza nasıl taşıyacağımız. Mevcut yatak odamızı bir gözden geçirelim. Koyu mu açık tonlumu, nereye ne renkler katabiliriz, hangi tonlar ve geçişleri nasıl ayarlamalı?

Otantik Dekorasyon

Olmazsa olmazımız kilimleri unutmamak lazım. Kiliminizin büyüklüğünü odanızın genişliğiyle orantılı olarak ayarlayabilirsiniz. Desenli yer minderleri de odamıza hareket katmak için kullanabiliriz. Odanın havasını en çok yansıtacak olan yatak dekorudur. Örtümüz kadife olabileceği gibi, yumuşak dokunuşa eklenebilecek olan ipekte alternatif olarak karşımıza çıkar.

Cibinlik ya da onun yerine duvara sabitlenmiş tülün yatağın yanlarına doğru kıvrımlı inişi de aynı havayı katacaktır. Yatak başlığınız yeni dekorunuza uymuyor ise üzerine atılabilecek pastel tonlu şalda işinizi görecektir.

Sabahlarınıza sıcacık bir “merhaba” katacak olan bu muhteşem, sihirli dokunuşlar, hayatınızı da renklendirecek.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir