Odalara Göre Aydınlatma Önerileri

Evimizde bulunan odalarımız için, farklı ışıklandırma önerileri mevcuttur. Yatak odalarımız için ayrı, oturma odalarımız için ayrı, salonlarımız için ayrı ışıklandırma teknikleri söz konusudur. Her odamız kullanış yönünden farklıdır. Dekorasyon olarak da, mobilya döşemesi olarak da farklılık gösterir.

Aydınlatma Önerileri

Odalarımızı Gösteren Işıltılar

Yatak odalarımızda farklı ışıklandırma teknikleri kullanabiliriz. Bizler için özel bir yerdir. Bütün günün yorgunluğundan sonra sevdiğimiz insan ile baş başa kaldığımız çok özel bir mahaldir. Başucumuzda bulunan komidinlerin üstünde yer alan gece lambalarının yanı sıra loş bir ortam sağlayan bazı ışıklandırmalarda yatak odalarında olabilir.

Evimizin giriş kısmı ve odalara dağılım yapılan antre dediğimiz mahalde ise, asma tavan içinde kalacak ışıklandırma sistemleri en çok kullanılan sistemlerdir. Spot lambalar olarak adlandırdığımız bu sistem neticesinde, tavanda küçük lambalar yer alır. Salonlarımızda ise kenar kısımlarda spot olmak koşuluyla, orta kısımda büyük ve ağır bir görünüme sahip olan avizeler ile salonumuzun tasarımını tamamlayabiliriz. Banyolarımızda ise açılabilir tavan içerisine monte edilen ışıklandırma sistemi ile ışıklandırmayı yapabiliriz. Unutmayın, evimizi, odalarımızı gösteren unsur ışıktır. Işık çok önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir