Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle ev hanımları, yemek yapmaya harcadıkları zamandan çok daha fazlasını mutfakta geçirirler. Öyle ki bazıları mutfaklarında rahatlıkla oturabilecekleri oturma köşeleri oluşturur, yemek yaparken bir yandan izleyebilecekleri televizyon bulundururlar. Bu denli talep gören mutfakların dizaynı son derece önemlidir.

modern mutfak dekorasyon fikirleri

Herkes kendi zevkine uygun olarak klasik, romantik, spor ve modern tarzlarda mutfak tercih edebilir ancak konu işlev olduğunda herkesin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bir tanesi dolaplarınızın ve çekmecelerinizin boyutu ve yerleşimidir. Büyüklük olarak tencerelerinizi, tabaklarınızı, kaşık, çatal ve fırın kaplarınızı koyabileceğiniz boyutta olmalıdır.

modern mutfak dekorasyon onerileri

Bu noktaya dikkat edildikten sonra dikkat edilecek bir diğer konu, hangi boyutta dolabın nerede konumlandırılacağıdır. Şöyle ki; günlük hayatta sıkça kullanacağınız parçalar size en yakın ve en kolay kullanabileceğiniz yerlerde olursa almaya uğraşmakla vakit kaybetmez ve zorlanmazsınız.

modern mutfak dekorasyon cesitleri

Üçüncüsü; lavabo, bulaşık makinesi, fırın, mikrodalga için en uygun yerleri ayırmanız. Örneğin lavabodan uzak olan bir bulaşık makinasına kirli bulaşıklarınızı yerleştirirken etrafın kirlenmesine sebep olursunuz. Bunun dışında mutfağınızı yeterince gün ışığını alabilecek şekilde tasarlarsanız boğucu bir ortam yaratmaktan kaçınmış olursunuz.

En az ailenizin sığabileceği büyüklükte bir yemek masası için yer ayırırsanız, kahvaltılarınızı ve akşam yemeklerinizi burada yiyebilirsiniz. Son olarak zeminde kullandığınız malzemenin suya dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Takdir edersiniz ki mutfaklarda her an bir şeyin yere dökülmesi an meselesidir!

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir