Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Uygulamalar Hakkında İpuçları

Evimizin en çok kullandığımız bölümleri her zaman mutfak olur. Mutfak yemek yerken aile bireylerinin hepsinin aynı anda bulunduğu yer olması ile de aile olarak bir sürü şeyi paylaştığımız mekanlar olması asabi ile çok önem arz eder.

mutfak dekoru

mutfak dekoru

Bu yüzden mutfak dizaynı çok önemlidir. Eğer küçük bir mutfağa sahip iseniz ve yemeklerinizi de mutfakta yiyor iseniz mutfakta öncelikle yer açmak için mutfağın ortasına yemek masasını koyun .Yemek masası orta bölümde olursa duvar kenarlarını kullanmak için bir çok alan kazanmış olursunuz.

mutfak saklama alanı

mutfak saklama alanı

Açılmış olan bu duvarlara ister dolap yaptırın, isterseniz askılıklar ile evinizin ve mutfağınızın küçük eşyalarını koyarak eşyalarınıza yer açın. Yemek masasının ise yuvarlak olması daha çok alan sağlayacağı gibi yemek yerken yemek masasını herkesin daha kolay kullanımına açmış olursunuz.

dar mutfak dekoru

dar mutfak dekoru

Mutfağın renkli mobilyalar ve renkli duvar boyaları ile boyanmış olması iştah açıcıdır. Bu nedenle rengarenk bir mutfak hoş duracağı gibi çocuk sağlığı açısından da önemlidir.

Tüm bu önerilere rağmen mutfak hala küçük geliyor ve küçük mutfak eşyalarına yer bulmakta zorlanıyor iseniz tekerlekli bir taşınır sehpa türü masa işinize yarayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir