Mutfak Dekorasyonu Hakkında 5 Kural

Kadınların evde en çok kullandığı bölümün mutfak olduğu kesindir. Yemek yapmak için bazen yemek yemek için bile mutfakları kullanırız. Mutfakların en çok kullanılması nedeni ile de mutfakların çok güzel dekorize edilmesi gerekir.

Kullanışlı Mutfaklar

Kullanışlı Bir Mutfak Dekorasyonunu Nasıl Yapabiliriz?

1- Mutfak eşyalarının yerleri: Mutfağınızın tasarımı düzenli olmalı. Bu nedenle mutfak eşyalarınızı yerleştirirken kolay bulabilecek yerler tercih edin.

Kullanışlı Mutfak Fikirleri

2- Mutfakta kullanılan eşyalar: Mutfağınızda eğer alan darsa çok eşya kullanılması alanı darlaştıracağı için doğru olmaz. Fakat geniş bir mutfağa sahipseniz mutfağınıza mutfak köşemi çok yakışabilir. Kullanacağınız eşyanın klasik olması da ortamı farklılaştırabilir.

Kullanışlı Mutfak Dekorasyonlari

3- Mutfak tezgâhı ve dolabı: Mutfak tezgâhlarının kenarları oval ve beyaz olması tezgâhı daha da parlak gösterecektir. Mutfak dolaplarında ise çok dolap yerine daha az dolaplı, açık ve uçuk renkli dolaplar tercih ederek mutfağınızın görünümünde fark yaratabilirsiniz.

4- Mutfakta kullanılan beyaz eşyaların yerleri: Beyaz eşyalarınızı gelişi güzel yerlere koymamalısınız. Beyaz eşyalar için özel ayrılmış tezgâh altı ya da kiriş içi bölümlerinizin olması alan bakımından da avantajlı olacaktır.

5- Mutfak zemini: Mutfaklarda su çok kullanıldığı için mutfak zemininizi suya dayanıklı malzemelerle döşetmeniz gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir