Mutfak Aydınlatması Nasıl Yapılmalı?

Mutfak evde en çok zaman geçirdiğimiz yer. Mutfak aydınlatma işlemi ile mutfağınızı daha büyük ve aydınlık gösterebilirsiniz. Peki mutfak aydınlatma işlemi uygulanırken neler yapılmalı? En önemli işlem her bölüm için ayrı ayrı aydınlatma uygulamak olacak.

Mutfağın en iyi şekilde aydınlanması için bir adet genel aydınlatma bir de tezgah aydınlatması olmalı. Mutfakta akşam çalışırken gölgeniz tezgaha düşerek size engel olabilir bu nedenle tezgah için özellikle aydınlatma uygulayabilirsiniz.

mutfak aydınlatma

mutfak aydınlatma

Tercih edeceğiniz aydınlatma elemanı ise küçük led ampuller olabilir. Led ampuller tezgah ile dolapların kesiştiği yerde olmalı.  Mutfakta aydınlatma işlemi uygulaması yapılırken ana kriter yemek masasının yer alıp almayacağıdır.

Yemek Masası Nasıl Aydınlatılmalı?

Eğer yemek masası yer alacaksa aydınlatma yemek masasını aydınlatacak şekilde yerleştirilmeli. Masanın tamamının aydınlatılması için tam üzerine bir avize yerleştirilebilir. Kolay temizlenmesi bakımından metal avize kullanılmalı.

aydınlatmanın önemi

aydınlatmanın önemi

Metal avize sayesinde yansıma sebebiyle daha çok ışık elde edebiliyorsunuz. Son zamanlarda mutfakta en çok tercih edilen model ise oval metal avize çeşitleri. Son olarak mutfağınızda tezgah için de aydınlatma uygulayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir