Küçük Mekanları Olduğundan Büyük Göstermenin Yolları

Herkes büyük bir eve sahip olmak ister ancak maalesef ki bu her zaman mümkün olmaz. Bunun için üzülmeyin çünkü küçük olan odalarınızı daha büyük göstermenin çeşitli yolları var . Önemli olan evinizi dekore ederken bu kuralları göz ardı etmemek ve küçük hilelerden faydalanmak.

Küçük Mekanları Büyük Gösterme

Mekânı büyük gösteren hayat kurtaran hilelerden birincisi duvar rengi. Beyaz ve beyaza yakın açık renkleri doyasıya kullanın. Ortamı aydınlatan bu tonlar, odanızı olduğundan daha büyük gösterir. Bunun yanında duvar rengi ile tavan renginin aynı olması çok önemlidir. Eğer tavan yüksekliği alçak ise bunu olduğundan uzun göstermek için dikine çizgilerden ve bordürlerden yararlanabilirsiniz. Yatay çizgiler de ortamı daha geniş gösterir. Asla ve asla yapmamanız gereken şey ise duvarlarınızı koyu renge boyamak.

Odanızı büyük gösterebilmek için başvurabileceğiniz yollardan bir tanesi ise aydınlatmaları doğru şekilde kullanmak. Spotlar, duvara monte edilen dekoratif lambalar ve ayaklı abajurlar küçük mekânlar için kullanılabilecek en doğru aydınlatmalardır. Bir diğer nokta aksesuar seçimi. Büyük ve hantal aksesuarlar kullanırsanız, zaten küçük olan odanızı daha da daraltmış olursunuz. Bunun yerine küçük, renkli, dikkat çekici aksesuarlar kullanmalısınız.

Renk belirlemesinde daha çok temizlik konusunun ilk planda tutularak, genellikle koyu renklerin tercih edildiği zemin döşemeleri ise ortamı olduğundan daha küçük gösterir. Zemini açık renklerde kaplamanız gerekir. Son olarak da küçük bir odada TV ünitesinin gereksiz yer kaplamaması açısından televizyonunuzu duvara asmanızda fayda var.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir