Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evin en çok kullanılan alanlarından birisi hiç şüphe yok ki oturma odalarıdır. bu alanlarda  tercih edilecek mobilyalarda ilk önceliğimiz mutlaka Konfor olmalıdır ancak unutmamalısınız ki eviniz sizi temsil eden kişisel bir alandır Bu sebeple oturma odalarındaki mobilyalarınız hem konforlu olmalı Hem de sizin kişisel zevklerinizi çok iyi yansıtmalıdır.

Oturma odaları için yapacağınız dekorasyon çalışması Evdeki her bir bireyin psikolojisi üzerinde de doğrudan etkili olacaktır kapalı renkler ile hazırlanmış bir oturma odası dekorasyonu sizi çok kısa bir süre içerisinde bunaltı bilir ve mobilyalarınızı çok kısa bir süre içerisinde yenileme isteği ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

koltuk takımı modelleri 2019

koltuk takımı modelleri 2019

Bizde sizler için koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken noktaları bir araya getirdik ve bazı fikirler ile size yardımcı olmaya çalışıyoruz.

ilk seçeceğiniz koltuğu rahatlıkla televizyon izlemenize izin verebilen bir tasarımda olması gerekir.  ayaklarınızı rahatlıkla uzata bilmeli ve bu konforu sonuna kadar yaşamalısınız Bununla birlikte aynı koltuk misafirlerinizi ağırlayabilecek  şıklıkta olmalıdır.

Seçeceğiniz koltuğun görünümü kadar kumaşı da önemlidir.  her tercih bir kumaş kullanılmış olmalı Aksi takdirde Yazın çok bunaltıcı sıcak olabilir ya da kışın çok soğuk bir etki oluşturabilir.  Bu doğrultuda her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz kadife, şönil, tüvit, goblen ya da teflonlu kumaş gibi koltuklara öncelik vermenizi önermekteyiz. Kumaş türünün kolay yanmayan terletmeyen ve rahat temizlenebilen türde olmasına özen gösterin koltuklar Eğer silinerek temizlenmiyor lise tercih etmekten uzak durmalısınız.

mavi chester koltuk takımı

mavi chester koltuk takımı

Koltuk seçiminde bir diğer faktör de hiç şüphe yok ki Evinizdeki odanın büyüklüğü ve tipi ile ilgilidir Eğer salon tipiniz L tipi bir şekle sahipse  bu L koltuk almanız kaçınılmaz olacaktır. Ancak daha geniş ve daha Kare bir odaya sahipseniz ağırlayacağız misafirleri de göz önünde bulundurarak odanıza 1 adet 3’lü, 1 adet 2’li koltuk alabilirsiniz. 2 adet tekli berjer ile de dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Koltuk seçiminde renkler en çok dikkat etmeniz gereken konular arasında yer alır koltukların çevre dekorasyonu ile uyumlu bir renge sahip olması çok önemlidir odada renk cümbüşünden kesinlikle uzak durmalısınız. Daha önce belirttiğimiz gibi iç karartıcı koyu renklerden mümkün olabildiği kadar uzak durmalı daha sofistike ve daha pastel renklerde mobilyalara Öncelik vermelisiniz bu durum ev üyelerinin psikolojisi üzerinde de doğrudan etkili olacaktır .

rahat koltuk takımı

rahat koltuk takımı

Koltuk alırken dikkat edilecek unsurlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi de Mobilya markasıdır.  Eğer köklü marka ürün satın almıyor iseniz kurulum ve sonrasında teknik servis hususunda birçok sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz aldığınız ürünün parçalarının yediğini bulmakta büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.  koltuğun kumaşı zarar görebilir ve değiştirmek isteyebilirsiniz bu durumda Mobilya markasından ücret karşılığında Bu kumaşı size temin etmelerini istemeniz çok doğal ancak Mobilya markası köklü bir geçmişe sahip değil ise sadece ürünü size sattığı ile ilgilenip sonraki süreçte sizin bir kumaşa ihtiyacınız olacağını düşünmeden stok yapmayacaktır. Bu tarz sorunlar ile çok sık karşılaşmaktayız, o sebeple sizleri de uyarmak isteriz.

Bir diğer önemli nokta ise yastık seçimi koltukların yastıklarının ne çok fazla olması ne de çok az olması gerekmektedir misafirlerinizin koltuğa rahatça yerleşebileceği oranda yastık sayısı belirlenmeli ve yastıkların içerisinde kolayca deforme olabilecek malzemelerin olmadığı modelleri öncelik verilmesi gerekmektedir Eğer yastıkların içerisindeki malzeme kolayca deforme olabilecek bir türden ise koltuk yastıkları çok kısa bir süre içerisinde edilecek ve ilk günkü tasarımından çok uzak bir görünüm sergileyecektir.

sarı lacivert koltuk takımı

sarı lacivert koltuk takımı

Koltuk takımını alırken Mobilya markasına garanti süresinin kaç yıl olduğunu ve ne gibi durumları kapsadığını mutlaka sorun Eğer imkanınız varsa bu garanti kapsamları içeren bir döküman temin edin ve mutlaka bu dökümanı saklamaya Özen gösterin Örneğin Mobilya’nın iskeletinde bir çatlama olması durumunda iskeletin herhangi bir ücret alınmadan değiştirilebileceği ya da değiştirilemeyeceği konusunda bilgiyi mutlaka edinin.  Aksi takdirde kilolu bir kişi koltuğa oturduğunda Mobilya iskeleti kolayca çatlayabilir ve harcadığınız binlerce lira tamamen boşa gitmiş olabilir.

Koltuğun sünger tipide incelenmesi gereken noktalardan biri diğerini.  bir diğeri koyun ve ağır sünger daha çok tercih edilmeli. Maliyetleri belirli oranda arttırsa da hafif süngerlerden mutlaka uzak durmalıyız Aksi takdirde koltuğun çökmesi konforunu yitirmesi çok uzun sürmeyecektir.  bu minimum 32 dans gri sünger önermekteyiz.

Son olarak seçilecek koltuğun makas mekanizmasına dikkat etmelisiniz Eğer makas mekanizması iyi bir şekilde hazırlanmamış ise koltuğunuzu açıp kapatırken ve yer değiştirirken bir anda kırılmış bir şekilde bulabilirsiniz Buda bütün paranızın çöpe gitmesi anlamına da geliyor olabilir. Garanti kapsamı içerisinde bu durumun da olup olmadığından emin olun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir