Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Günümüzde her gencin kendine ait bir odası bulunuyor. Kişisel gelişim uzmanları da gençlerin kendilerine ait odalarının olmasını önemsiyorlar. Sizler de eğer ergenlikten gençliğe geçiş döneminde olan evlatlarınız için oda dekore etmek istiyorsanız yapmanız gereken gençlerin fikrini alarak kendi zevklerine uygun şekilde odalarını tasarlamalarına izin vermek olmalıdır.

Genç Odası Dekorasyonu

Genç odası dekorasyonunda kız ve erkek çocukların hayallerini süsleyen odalar birbirlerinin çok zıddı olur haliyle. Erkekler genellikle daha mavi tonlarında renkleri ve aksesuar olarak da kendilerine has hobilerinin içinde barındığı aksesuarları tercih ederler.

Genç Odası Mavi Dekorasyon

Genç Odalarında Renk Tercihleri

Genç odalarının dekorasyonunda birbirinden farklı renk seçenekleri uygulanırken, kızların hiç vazgeçmeyecekleri renklerden biri olan pembe genç kızların odalarında yine hâkimiyetini sürdürmeye devam ediyor. Koyu pembe renkler yerine duvarlar çok açık uçuk pembeler ile boyanırken, isteğe bağlı olarak birbirinden şık duvar kâğıtları da kullanılabiliyor.

Erkek çocukları ise daha mavi hatta lacivert renklerin ağır bastığı odalarda kendilerini daha rahat hissettikleri için genellikle seçimlerini bu renklerden yana kullanıyorlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir