Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?


Ülkemizde her ne kadar salon ile oturma odası aynı olarak bilinse ve kullanılsa da ikisi farklı şeylerdir. Oturma odası insanların en çok zaman geçirdiği oda olarak göze çarpar. En çok zaman geçirilen oda olan oturma odası her ev için oldukça önemlidir. Oturma odasının dekorasyonu ve dekorasyonda tercih edilen mobilyalar, diğer odalar için seçilen mobilyalara göre daha iyi, daha hoş ve çok daha sağlam olmalıdır.

mini köşe koltuk takımları oda dekorasyonu

mini köşe koltuk takımları oda dekorasyonu

Peki oturma odası nasıl dekore edilir?
Oturma odasının dekorasyonu, odanın büyüklüğüne ve şekline bağlı olarak değişir. Fazla büyük olmayan oturma odaları için genellikle köşe koltuk takımları tercih edilir. L koltuk takımları oturma odasındaki alanlardan tasarruf etmemizi sağlamaktadır. L koltuk takımlarında köşeler çok iyi değerlendirilir.  Tercih edilen köşe koltuk takımının altı açılıyor ve eşya koymak için kullanılabiliyorsa bu koltuk takımı en mantıklı seçimdir.

Oturma odalarında işe yaramayan aksesuarlar olmamalıdır. Herhangi bir misafirin biraz hareketli bir çocuğu varsa bu oturma odasında bulunan her aksesuar için kırılma ve zarar görme riski anlamına gelir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>