Feng Shuiye Göre Salon Dekoru

Feng Shui, Rüzgâr ve Su anlamına gelen yaşam alanı dekore etme sanatı olarak bilinmektedir. Feng Shui’nin üç bin yıldan fazla bir süredir özellikle Asya ülkelerinde ev dekorasyonunda ve mimarisinde çokça başvurulan bir mekân düzenleme sanatıdır.

Feng Shui’nin evin her odasına yönelik kuralları vardır. İnsanın biyolojik ve fizyolojik özelliklerini metafizik enerji ile karşılaştıran Feng Shui, huzur ve sağlık veren dekorasyonların kullanımını sağlamaktadır. Örneğin Feng Shui salonda insan ve doğa arasındaki görünmez dengenin ve uyumun sağlanması yönünde kurallar içermektedir.

Feng Shuiye Göre Salon Dekoru

Feng Shui salon dekorasyonunun doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi ailelerin daha huzurlu ve sağlıklı bir yaşama sahip olmasını sağlıyor. Feng Shui’de salonlar dahil evin tüm mekanları sürekli temiz tutulmalı ve ferahlatıcı bir havaya sahip olmalıdır. Feng Shui salonlarda canlı çiçek kullanımına büyük önem veriyor. Bu, salonu kullanan insanların daha enerjik olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında Feng Shui kurumaya yüz tutmuş solmak üzere olan çiçeklerin de salonlardan hemen uzaklaştırılmasını kural olarak benimser. Feng Shui’de salon kapsının hemen karşısına yana yerleştirilir. Bu da misafirlerden gelebilecek olası kötü enerjinin engellenmesini sağlar.

Feng Shuiye Göre Salon Dekorasyonu

Feng Shui salonda karşı karşıya iki aynanın yerleştirilmesine de izin vermez. Feng Shui tasarım önerilerine bakıldığında aslında birçoğunu farkında olmadan uyguladığımızı görürüz.  Buda Feng Shui mekan düzenleme sanatının insan doğasına faydalı dekorasyon önerilerinde bulunduğunun da bir göstergesidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir