Evimizin Salonu İçin Gerekli Öneriler

Salonlar evimizin en çok kullandığı bölümler olduğu gibi aynı zamanda tüm aile bireylerinin bir araya geldiği evimizin önemli bir bölümüdür. Önemli kararlar burada alınır. Sevinç ve üzüntüler yine salonda paylaşılır. Sonuçta evin ortak kullanım alanı hep salonlar olur. Tv seyredilen odamız bile genellikle salonlardır.

beyaz salon dekorasyonu

beyaz salon dekorasyonu

Bu nedenle salon dekorasyonu konusunda çok hassas olmamız gerekmektedir. Salon dekorasyonunu salonun boyutlarına göre planlamalıyız. Eğer küçük bir salona sahip isek köşe takımı bize yer açmak açısından fayda sağlayacaktır.

modern salon dekoru

modern salon dekoru

Yine bu tür yerlerde devasa tvler kullanılmamalıdır. Odanın küçük olmasında kaynaklı büyük eşyalar odayı da boğar aynı zamanda bizi de. Bu büyük salonlu evler içinde geçerli olan altın kuraldır. Evin içini ne kadar çok eşya ile doldurursak o denli kendimizi huzursuz hissederiz. Çok eşya hem odanın havasını boğar.

salon dekorasyonu

salon dekorasyonu

Hem de gözlerimizi yorar. Salon takımlarının turuncu ve benzer renkler ile döşenmesi günümüzün modası olarak ön plana çıkmıştır. Bu nedenle hem huzur rengi olan turuncuyu tercih edin

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir