Ev Dekorasyonunda Şark Köşesi Modası

İnsanlar yaşam alanlarında bazı dönemler yeniliğe giderler. Özellikle salon ve oturma odası gibi alanlarda en sık görülen dekorasyon yeniliklerinden birisi şark köşesi olmuştur. Geçmiş kültürün yansıtıldığı şark köşesi yaşam alanlarına tarihsel bir hava katar.  Şark köşesi günlük kullanıma uygun şekilde hazırlanmış bir dekorasyon yeniliği olup genelde U veya L şeklinde yapılır. İskele kısmı ahşap malzemeden yapılan şark köşesinin oturma ve sırt kısımları ise Anadolu motiflerinin yansıtıldığı yastıklardan oluşur.

şark köşesi

şark köşesi

 Şark Köşesi Neden Tercih Edilmelidir

Görsel açıdan son derece etkileyici bir duruşa sahip şark köşesi misafirlerini rahatlıkla ağırlayabileceğiniz koltuk türü olup uzun yıllar güvenle kullanabileceksiniz. Şark köşesinin yapıldığı alanların hareketlendirilmesinde evinizde ki bazı eski eşyaları değerlendirebilirsiniz. Tarihsel bir geleneği yansıtabileceğiniz şark köşesinde sevdiklerinizle samimi ortamda hoş sohbetler ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

şark köşesi modelleri

şark köşesi modelleri

Gelişen teknoloji ile birlikte bazı mobilya işletmeleri tarafından yapılan şark köşesi doğu ve batı kültürünü bir arada yansıtabiliyor. Evinize yaptıracağınız şark köşesinin seçiminde öncelikle minder seçiminden başlamalısınız. Birçok Anadolu motifinin yer aldığı minder çeşitlerinde duvar renginize uygun seçiler yapmanız gerekir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir