Erkek Çocuk Odalarında Hangi Renkler Kullanılır?

Erkek çocuklarının odalarını tuttukları takım, sevdikleri çizgi film kahramanları ya da ilgi alanlarına göre çeşitli renklerde ve motiflerde dekore edebilirsiniz. Ancak renklerin yansıttıklarını öğrenerek hareket ederseniz daha sağlıklı ve enerjik mekanlar yaratabilirsiniz.

Mavi

Erkek çocuk odalarında mavinin laciverte yakın olan tonlarını kullanabilirsiniz. Bu rengi aşırı şekilde kullanmaktan ise uzak durmalısınız. Aşırı mavi kullanımı çocuklarda agresiflik gibi sorunlara yol açabilmektedir.

erkek çocuk odası dekorasyonu

erkek çocuk odası dekorasyonu

Yeşil

Aşırı hareketli ve aktif bir çocuğunuz var ise yeşil rengini odasında kullanarak onu biraz daha sakinleştirebilirsiniz. Çocuğunuzu sakinleştirmek için yeşil renkli mobilyalar ya da duar boyaları kullanabilirsiniz.

Krem Rengi

Büyük yaştaki erkek çocukları için krem rengini kullanabilirsiniz. Krem rengi genel olarak temizliği ve saflığı temsil eder. Krem renginin etkili bir şekilde kullanılması ile birlikte çocuğunuz düzenli ve sorumluluk sahibi olabilir.

çocuk odası dekorasyonu

çocuk odası dekorasyonu

Erkek çocuk odalarında bu tür tek renkler kullanılabileceği gibi aynı zamanda farklı renklleri de bir arada kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız renklerin 3 adeti geçmemeli ve göz yormamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir