En İyi Mutfak Tezgahı Nasıl Olmalı?

Evlerin en önemli noktalarından birisi olan mutfakların yeri özellikle bayanlar için apayrıdır. Mutfağınız kesinlikle sizi yansıtıyor olmalı ve kullanışlılık anlayışınıza hitap etmelidir. Bu sebeple mutfağınızın dizaynında dikkate alacağınız her nokta kadar tezgâhlara büyük pay ayrılması gerekiyor.

Laminat Mutfak Tezgahı

Laminat Mutfak Tezgahı

Estetiği olduğu kadar işlevi de sizi uzunca bir süre memnun etmelidir. En iyi mutfak tezgahı denildiği zaman akla ilk önce granit tezgâhlar geliyor. Sizde parası mühim değil diyenlerdenseniz granit tezgahlar mutfağınız ne kadar iddiasız olursa olsun zengin bir görünüm kazandırmak için en iyi tercih olabilir. Uzun ömürlü ve dayanıklı bu tezgâh çeşidi ısıyı izole ediyor. Renk alternatifinin de bulunduğu granit tezgahların leke tutma ve çatlama ihtimalide var.

En İyi Granit Mutfak Tezgahı

Mutfak tezgahı seçerken bir diğer alternatifiniz işlenmiş taş tezgahlar olabilir. Kuvars parçacıkları ve işlenmiş taş malzemeden oluşan bu tezgahlar sızdırmaz yüzeye sahiptir. Çizilmeye karşı daha dayanıklı olduğu bilinen işlenmiş taş tezgahların garniten daha geniş bir renk alternatifine sahip. Bakımı da son derece kolay olan tezgahın tıpkı granit gibi pahayı gözden çıkartanlar için uygun olduğu söylenebilir.

Mermer Mutfak Tezgahı

Mermer Mutfak Tezgahı

Sağlam bir tezgâh hayal edenler için sert yüzeyli tezgahlar çok uygundur. Yüzeyinde oluşabilecek çiziklerin zımparayla düzeltilmesi mümkün bu tezgâhlar tek parçadır. Lekeye karşı da son derece dayanıklı sert yüzeyli tezgahlar sıcağa karşı zayıf bir alternatif olduğu söylenebilir. Özellikle ekonomik olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen seramik fayans tezgahlar oldukça dayanıklıdır ve bakımı da diğer alternatiflerinde göre çok daha kolaydır. Bu tezgâhlarda ileride yaşayacağınız en büyük sorun dolgu kısımlarında olabilir.

Laminant tezgah, ahşap ve doğrama tezgâh, paslanmaz çelik tezgâhlar, sabun taşı tezgahlar, mermer tezgahlar ve beton tezgahlar olarak seçiminizi yapmadan seçeneklerinizi sıralayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir