Deri Koltuk Bakımı

Deri koltuklar dikkat ve özenli kullanım isteyen mobilyalardır. Modern ve şık görünümleri herkesi cezp eder ancak kullanımı biraz zordur. Özellikle çocuklu aileler bu konuda daha fazla şikayetçi olabilirler ancak doğru ve düzenli bakım yapıldığında uzun süre evin bir parçası olabilirler. Bunun için birkaç püf noktası önerelim.

Eğer üzerine bir sıvı dökülürse ya da herhangi bir leke oluşursa anında silmek ve temizlemek gerekir. Yağlı bir yemek döküldüğünde ise lekenin üzerine un koyabilir ve yağın emilmesini sağlayabilirsiniz.

Deri Koltuk Bakımı

Deri koltukların tozlarını almak isterken elektrikli süpürge kullanacaksanız mutlaka bir fırça aparat kullanın. Normal süpürge uçları deriyi çizer ve daha fazla aşınmasına neden olur. Fırça aparat derinin aşınmasına neden olmadan tozlar alabilir. Bunun yanında kalıntı bırakmayan özel bezlerde kullanabilirsiniz.

Deri Temizleme Kimyasalları

Deri temizliği için üretilen özel kimyasallar var. Bu kimyasallar deride ki tüm lekeleri çıkartabilir ve derinin çok etkili bir biçimde temizlenmesini sağlayabilir. Nihayetinde bir kimyasallar oldukları için yılda en az 1 defa en fazla 2 defa kullanılması gerekiyor. Aksi hal de deri zarar görebilir.

Sıcak ve güneş derinin çatlamasına neden olur. Bu yüzden deri koltuklar kalorifer ya da benzeri ısıtıcıların hemen yanına konulmamalıdır. Aynı şekilde güneşin çok dik vurduğu konumda da olmamaları gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir