Dekorasyonda Televizyonun Yeri Nasıl Belirlenir?

Yıllardır salonların, oturma odalarının başköşesinde yer alan televizyonlar genel olarak dekorasyonda bazen sıkıntı yaratabiliyor. Dekorasyon yaratılırken televizyonun yerinin iyi ayarlanması hem göz zevkinize hitap ederken hem de genel olarak televizyona odaklanan bir dekor planı oluşturulması gerekiyor.

tv duvar ünitesi

tv duvar ünitesi

Sadece televizyon değil ayrıca televizyon ünitesi de bu planlamada önemlidir. Bunun yanı sıra televizyon ünitenizin rengi ve oturma grubunuzun renk uyumu da dekorasyon da fark yaratacak noktalardır.

Televizyon Yerleşimi Nasıl Olması Gerekir?

Televizyon genel olarak oturma grubunun planına göre yeri belirlenmesi gereken detaydır. Televizyonunuz oturma grubunuzun odak noktasına yerleştirilmesi gerekir.

Odanızın genel olarak ebatlarına uygun bir televizyon almanızda bu anlamda oldukça önemlidir. Televizyonun küçük ya da büyük olması odanın dekorasyonunu bozan bir durum yaratır.

tv dekorasyonu

tv dekorasyonu

Televizyonlar eğlenceli zaman geçirilebilecek olan ürünler olup genel olarak sağlık açısından da belli bir uzaklıkta konumlanması gereken aletlerdir. Televizyon ile oturma grubunuz arasında 82 ekran bir televizyon için mesafenin dört metre olması gerekiyor. Bu hem görüntü kalitesi hem göz sağlığınız için gereklidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir