Dekorasyonda Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı?

Önceleri sadece banyolarda ve yatak odalarında, tuvalet masasının üstünde kullanılan ve kişisel bakımımız için gerekli gördüğümüz aynalar, günümüzde bir aksesuar olarak evin her bölümünde kullanılabiliyor. Aynalar dekorasyonlara ferahlık kazandırıyor ve asıldıkları yerin aydınlık olmasını sağlıyorlar. Günümüz dekorasyonunda evin henüz girişinde aynalar kullanılmaya başlıyor. Salonda, yatak odasında, koridorda ve çocuk odasında da farklı çerçevelerle aynalar şık bir ortam yaratıyorlar.

dekorasyonda ayna secimi

Aynaları Nerelere Asmalıyız?

Aynaları öncelikle aydınlatmak istediğimiz alanlara asmalıyız. Bu alanlarda ise pencerenin karşısına gelen duvara asıldığında aynalar aydınlatma işlevini daha iyi yapacaktır. Dar ve karanlık giriş ve koridorlarda ise birkaç parça aynayı yan yana asmak buraları daha ferah hale getirecektir. Salon ve odalarınızda odak noktası oluşturmak istediğiniz alanlara şık tasarımlı aynalar asabilirsiniz.

ayna ve dekorasyon

Duvarı kaplayan çok büyük aynalar da ayrıca mekânlara zenginlik katacak ve pozitif enerji yayacaktır. Çocuk odalarında ise daha küçük ve onların boyları da düşünülerek ayna asılmalıdır. Yatak odalarında, banyolarda zaten ayna her zaman kullanılıyor. Ama şık çerçevelerle ortamı daha da şık yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir