Dekorasyon ve Dekor Hakkında Herşey

Dekorasyon bir mekenı uygun renkleri, uygun mobilyaları, uygun aksesuarları kullanarak daha işlevsel bir mekan haline getirme sanatıdır. Dekor ise dekorasyonda kullanılan tüm detaylar için kullanılan bir terimdir.

Dekorasyon ve dekor aslında birbirini tamamlayan terimlerdir. Bir mekanı dekore etmek için o mekanda kullanılacak dekorlara ihtiyaç vardır.

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Mekanlarda Modern Dekorasyon Uygulamaları

Günümüzde mekanlarda modern tarzda dekore ediliyor. Bunun en önemli nedeni olarak klasik tarzın insan psikolojisini yorması gelebilir. Artık mekanların dekore edilmesinde, daha canlı mobilya renkleri, dolap renkleri, hali ve aksesuar renkleri tercih ediliyor. Mobilyalarda alışılmış çizgilerin dışına çıkarak özel tasarım işlevsel eşyalar kullanılıyor. Örneğin hem merdiven hem sandalye olabilen akıllı tasarımlar ile hayat daha kolay hale getiriliyor.

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Klasik tarzın yerine kullanılan modern eşyalar, özellikle daha az yer kapladığı için tercih ediliyor ve dekorasyonun vazgeçilmez öğesi haline geliyor. Eskiden çok sık kullanılan ağır ahşap renklerinin yerini günümüzde sarılar, kremler, kırmızılar, fuşyalar alıyor. Kahverenginin ağır havası artık yerini canlı ve göz alıcı renklere bırakıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir