Dekorasyon Nedir?

Yaşadığımız mekanları kendi zevkimize göre ve imkanlarımız ölçüsünde dekore ederiz. Dekorasyon adı altında toplanan bu uygulamalar ile yaşadığımız mekanların daha göz alıcı ve güzel görünmesini sağlarız. Dekorasyonda sadece görsellik değil işlevsellik ve alanın kaliteli kullanılması da hedeflenir. Bazen küçük bir mekan doğru dokunuşlarla daha işlevsel ve geniş bir alana dönüşebilir.

Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon Nedir?

Dekorasyonda Dikkat Edilecek Hususlar

Bir mekanın dekore edilmesinde duvarlar, kapı ve pencere boşlukları, zemin ve tavan gibi bölümlerin tümü kullanılır. Duvarlarda uygun renk, duvar kağıdı ve tablo kullanılması duvarların dekorasyona katılmasını sağlar. Zeminde ise mekanın tümü ile uyumlu yer döşemesi ve buna ek olarak uygun halı, kilim kullanılması gerekir.

Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon Nedir?

Mekanlarda aydınlatma ürünleri doğru kullanıldığında mekanın daha aydınlık görünmesine katkı sağlar. Bunun dışında uygun mobilyalar ve bu mobilyalarla uyumlu oturma grupları kullanılması da dekorasyonun önemli unsurları arasında yer alır. Tüm bu ana unsurların yanında tamamlayıcı unsur dediğimiz, aksesuarlar, süslemeler, tablolar da mekan tasarımının tamamlanmasında etkili rol oynar. Unutmayın dekore etmek yeniden tasarlamaktır. Bu nedenle uygun ekipmanlar kullanılarak tasarlanan mekanlar göz alıcı bir dekora sahip olabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir