Dekor Eşyalarındaki Kumaşlar Nasıl Olmalı?

Takdir ederseniz ki kumaşlar etrafımızda bulunan hemen hemen her şeyde var. Mesela evlerimizdeki mobilyalarda, perdelerde, kırlentlerde bulunur ve bunlarda belli bir kumaş kullanmalıdır.

kumaş değişikliği

kumaş değişikliği

Bu eşyalar gibi daha aklınıza gelemeyecek kadar çok yerde kumaş olmazsa olmaz bir malzeme. İşte bu yazımızda dekorasyon konusunda önemli bir yer tutan kumaşlardan siz değerli okuyucular için söz etmek istedik. 

renkli kumaşlar

renkli kumaşlar

Kumaş Seçimine Özen Gösterin

Her şeyden önce kumaşın deseni, dokusu, kalitesi, yapısı, rengi, dayanıklılığı ve benzeri birçok yönünü önemli noktalardır. Örneğin mobilya kumaşınız da leke çıkaran, kaliteli, toz çekmeyen ve naylon olmayan yapıda olmalıdır. Bu ileride size çok yarar sağlar.

su geçirmez kumaş

su geçirmez kumaş

Ayrıca kolay yıkanabilen ve sağlam yapılı olmalı.Zaman zaman bazı mobilya kumaşlarında solmalar meydana gelebiliyor. Bu sebeple mobilya kumaşı seçerken bu ayrıntıya dikkat etmenizi öneririz.

yastık kumaşları

yastık kumaşları

Daha teknik konuşmak gerekirse siz değerli okuyucular için mobilya kumaşında teflon ve scotchgard gibi kumaş çeşitlerini tavsiye edebiliriz. Çünkü bunlar leke tutmaz ve yanmaya dayanıklıdır. Bu gibi özellikler ev hanımlarının en çok dikkat etmesi gereken noktalardır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir