Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İnsanlar genelde çatı katını kullanmadıkları eşyaları depolamak amacıyla kullanırlar.Ancak çatı katı dekorasyonu yapıldığı zaman sevimli ve işlevsel bir hale gelebilen mekanlardır.

Genelde geniş bir alana sahip olmadıkları için dekorasyon konusunda biraz sıkıntı yaşabilirsiniz.

Çatı katı dekorasyonu

Fakat uygulayacağınız ufak teknikler ile sade bir şekilde kullanışlı çatı katı mekanları elde edebilirsiniz.

Çatı katını kusursuz bir şekilde dekore edebilmek için öncelikle kullanacağınız duvar rengini iyi belirlemelisiniz.

Duvarların ve zemin bölümlerinin rengini açık ve canlı tonlarda kullanırsanız, mekanlarınız daha minimal bir hava yakalayacaktır.

Çatı katı dekorasyon örneği

Çatı katı dekorasyon örneği

Kış aylarında soğuk ve yaz aylarında sıcak olduğundan dolayı bu tür mekanlarda çatı akması gibi problemlerle karşılaşmamak için de kış mevsimi yaklaştığı zamanlarda iyi bir yalıtım yaptırmalısınız.

Çatı Katı Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Işıklandırma çatı katı dekorasyonu konusunun en önemli ayrıntısıdır.Ferah bir ortam yaratabilmek ve konforlu şekilde vakit geçirebilmek için çatı katlarınızın aydınlatmasına özen göstermelisiniz.

Işıklandırma ile birlikte kullandığınız dolaplarınızı ve raflarınızı da uygun şekilde düzenlerseniz oldukça geniş mekanlar elde edebilirsiniz.

çatı katı modeli

Ufak pencereye sahip olan çatı katı mekanlarında dekorasyon seçiminizi bu adımları izleyerek yapmaya başladıysanız sıra kullanacağınız mobilyaların yerleştirilmesine gelmiş demektir.

Eğer mekanınıza yatak koymayı düşünüyorsanız, yatağınızı pencerelerin hemen yakınlarına değil biraz daha uzak taraflarına yerleştirmelisiniz.

Pencerelerden giren ışık yatağınızda dinlenirken bazı zamanlarda yorabilir. Bu sebeple yatağınızı daha köşe kısımlara yerleştirmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir