Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Genel olarak bilinen yanlışlardan bir tanesi bebek odası dekorasyonu için canlı ve aydınlık renklerin yoğun olarak kullanılmasıdır. Bu tür ışıltılı renkler bebeklerin dikkatini aşırı çektiğinden dolayı uyku ve konsantrasyon güçlüğü gibi problemleri ortaya çıkartabilir.

pastel bebek odası

pastel bebek odası

Pencerelerin büyük olması odaya giren ışığı yükselteceği için önemlidir. Perdeler dekorasyonun genel renkleri ile uyumlu ve kalın kumaşlardan seçilirse ışık miktarı azaltılarak daha sağlıklı bir ortam elde edilebilir.

erkek bebek odası

erkek bebek odası

Mobilya Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Mobilyaları satın alırken renk ve desene ayırdığınız vakit kadar, bu mobilyalarda kullanılan malzeme ve mobilyalara da vakit ayırmalısınız. Sağlıksız şekilde üretilen ve sağlık testlerinden geçer not almamış mobilyaları satın alırsanız bebeğinizin sağlığını tehlikeye atabilirsiniz.

ikiz bebek odası

ikiz bebek odası

Zemin kaplaması, ışıklandırma, elektrik tesisatı gibi bütün altyapı işlemlerinin kaliteli ve doğru uygulanması gereklidir. Yanlış bir ışıklandırma sebebiyle bebeğinizin uykusu sürekli bölündüğü için uykusunu tam alamamasına ve daha huzursuz olmasına sebep olabilirsiniz.

bebek odaları

bebek odaları

Işıklandırma bebek odası dekorasyonları içinde mümkün olduğu kadar bebeği rahatsız etmeyecek şekilde kullanılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir