Balkonlarda Siklamen Güzelliği

Balkon dekorasyonunun bir parçası olan çiçekler seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli dekorasyon parçalarıdır. Özellikle balkonunuz çok güneş almıyor ise ya da uzun süre çiçekli bir balkon arzu ediyorsanız tavsiyemiz siklamen çiçeğidir.

siklamen güzelliği

siklamen güzelliği

Ne Zaman Çiçeklenir?

Siklamen çiçeği, İran menekşesi olarak da biliniyor. Halk arasında bazen tavşankulağı dendiği de olur. Bu çiçek sonbahar ile çiçeklenmeye başlayarak ilkbaharın ortalarına kadar çiçeklerini sürekli verir. Sadece kış ayında varlığını hissetmeyeceğiniz bu muhteşem renklere ve çiçeklere sahip olan çiçek sonbahar, yaz, ilkbahar da balkonunuzda her daim kalacak olan bir güzelliktir.

siklamen çiçeği

siklamen çiçeği

Yaprak dökümü olmayan çiçek de sadece solan çiçekleri toplamanız yeterli olur. Dinlenme döneminde ise yavaş yavaş çiçekleri ve ardından da yaprakları ölür. İlk olarak yapraklanan bu güzellik uzun süre çiçekli kalarak dekorasyonunuza hayat katar. Çok fazla sulanma ihtiyacı duymaz. Gün aşırı sulamanız yeterli olup mutlaka toprağın tamamının sulandığına emin olun. Kış ayında toprak altında yumruları çoğalan siklamenin diğer mevsim başka saksılara koyarak çoğaltabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir