Bahçeniz Şenlensin

Yaz geldiğine bahçeleriniz de renklenmeye başlar. Bazı insanlar, bahçeleriyle uğraşmaktan zevk alırken, kimisi orayı yaşamaktan hoşlanır. Bahçelerinizdeki rengarenk çiçekler size bu zevki yaşatacak ekstra unsurlardır.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

Bahçelerinizdeki saksıların küçük bir mobilya içerisinde olması bahçenizi daha çok şenlendirecektir. Bahçelerinizi yaza hazırlamak isterseniz, çiçek fidelerinizi mayıstan itibaren dikmeye başlayabilirsiniz. Her mevsime uygun çiçekler, renkleriyle de bahçenizin ruhuna can katacaktır.

ahşap saksı

ahşap saksı

Ev dekorasyonu gibi bahçe dekorasyonu da önemlidir. İyi havalandırılmış topraklar, çiçekler için idealdir. Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde de gelişimleri iyice hızlanmaktadır. Düzenli olarak da çapalanma ve gübrelenmesi önemlidir.

ilginç bahçe dekoru

ilginç bahçe dekoru

Aksam geç saatler ve sabah erken saatlerde sulanması da çiçeklerin beslenmesi açısından gereklidir. Yabancı otları da temizlediğinizde ortaya çıkan manzara parmak ısırtacak cinsten olacaktır. Dekorasyonunuzun daha gösterişli olmasını istiyorsanız bahçenizi temiz tutmaya özen gösteriniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir