Bahar Temizliği Öncesi Ev Düzenleme

Bahar temizliği yapmadan önce evinizi köşe bucak elden geçirmeye ne dersiniz? Çok daha düzenli bir ev istiyorsanız en kolay ev düzenleme yöntemi olan önerilerimizi uygulayın. Önce küçük bir depoya dönüşen banyodan başlayın. Dolaptaki fazla havluları, kullanılmayı bekleyen şampuanları kaldırın. Sadece kullandıklarınız kalsın, yer açılsın. Boşalan yere çamaşır makinesinin üstündeki eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Bahar Temizliği

Bahar Temizliği

Gardırop Düzenleme Yöntemi

Sırada aradığınız hiçbir şeyi bulamadığınız dolaplarınız var. Kıyafetlerinizin hepsini çıkarın ve kullanmadıklarınızı, küçük ya da büyük gelenleri ayırın. Bu kıyafetleri yardım derneklerine gönderin. Yalnızca kullandığınız kıyafetlerin olduğu bir dolap harika bir düzenleme yöntemidir.

Sırada kozmetik ve ilaç dolapları var. Tüm ürünlerin son kullanma tarihine bakın. Günü geçmiş olanları hiç düşünmeden çöpe atın. Hem dağınık görüntüden kurtulacak hem de sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Bahar Temizliği

Bahar Temizliği

Belki lazım olur düşüncesiyle aylardır sakladığınız her şeyi atın. Bu gruba marketlerden aldığınız onlarca poşet, siparişinizle gelen çatal bıçaklar, içi kurumuş tek kullanımlık ketçaplar, ucu kırılmış tabaklar da giriyor. Eğer düzenli bir ev istiyorsanız tüm bunlardan kurtulmanız şart!

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir